Niečo na čítanie

UVOĽNI SA

                                       -  a  prinesie ti to pokoj, lepšie myslenie, iný náhľad - jednoducho iný život a budeš   
                                                                                                       ŽIŤ  LEPŠIE

A ako na to?
Ako ta kočka na obrázku - zvieratá sú skutočnými mistry v umení uvoľnenia.

Ľahnite si na pokojné miesto, vytvorte si príjemné prostredie a zabezpečte si, aby vás nič nerušilo. A teraz sa snažte precítiť  svoje telo - od temene hlavy až po päty a vnímajte, ako sa telo cíti. Odosobnite sa a iba vnímajte, ktoré časti vášho tela sú v napätí a ktoré časti sú uvoľnené.  A ak ste dostatočne pozorní, určite si všimnete, že tak ako na to svoje telo myslíte a uvedomujete si jeho jednotlivé časti, ono sa začína uvoľňovať.  A predstavte si, že ste presne taká kočka, svaly sú úplne relaxované, dych je tichý a vaše myseľ pokojne sústredená na svoje telo a dych. Keď už máte pocit, že už se telo nedá viac uvoľniť, povedzte si v duchu "Moje telo je úplne uvoľnené...."  Táto formulka - ak spojíte stav svojho tela s týmito nekolika slovami, pomôže vám to neskôr v náročných situáciach, kedy budete potrebovať byť pokojný a uvoľnený. 

A potom získate odmenu, pretože  situácie, kedy ste  spokojní, sebaistí, kedy sa cítite v bezpečí  umožňujú byť sami sebou. Je to vďaka tomu, že sme uvoľnení – keď je naše telo uvoľnené, je taká aj naša myseľ a my môžeme naberať z vlastných zdrojov.  Umožňuje nám vnímať to, čo cítime, dovoľuje nám  vidieť realitu bez skreslenia emóciami. 

Tak, ako všetko, aj umenie byť  uvoľneným a uvoľnene jednať, chce svoj čas a isté úsilie a vytrvalosť. Prvým krokom na ceste k tejto dovednosti je,  naučiť sa vnímať svoje telo. Jednoducho sa niekoľko razy za deň na chvíľu zastaviť a položiť si otázku: „Ako sa cíti moje telo?“  -  „Ako sa cítim“.   a potom si povedzte:  "Moje telo je úplne uvoľnené." 
Na začiatku budete mať pocit, že necítite, nepozorujete nič, Ale postupne, ako sa Vaša zručnosť bude  prehlbovať,  naučíte sa vnímať tie jemné nuansy a budete si vedieť na svoju otázku odpovedať.

Naša kultúra nás odvádza od seba a je nevyhnutné pre naše zdravie a pre dobro tohto sveta, aby sme sa vrátili k sebe.