Niečo na čítanie

AKO SA STAŤ VYHĽADÁVANOU OSOBNOSŤOU

Keď ste obľúbeným a vyhľadávaným človekom, máte vyšší spoločenský status, ste viac sexi  a  máte lepší prístup ku zdrojom.
Ako toho jednoducho docieliť?

 Kedy naposledy ste sa zasmiali?

Prečo ste sa smiali? Stalo sa niečo smiešne, niekto povedal nejaký vtip alebo sa niekomu stalo niečo a v nás sa ozvala škodoradostnosť?

Teraz hneď choďte von a dobre si prezrite ľudí, ktorých stretávate. Ako sa tvária?  Ako vyzerajú?  Koľko radosti ste stretli?

Urobte si malé vyhodnotenie: čo ste cítili pod vplyvom svojho pozorovania? Optimizmus, ľahostajnosť, pesimizmus, smútok, rozčarovanie, nádej, rozvoj?

Čím ste prispeli vy do celkového naladenia okolia?

To o čom hovoríme sú emócie, ktoré sú nesmierne nákazlivé a ktorými žijeme. Každá naša nálada je v podstate emóciou pozitívnou, kedy máme radosť, usmievame sa a spolu s nami sa usmievajú ostatní.  Na negatívnu emóciu tak isto reaguje naše okolie a keď sa mračíme a sne nervózni a protivní, tak to dostávame aj spätne.  Každý z nás, koho spoločnosť budete radšej vyhľadávať?  Tých zamračených dudrošov alebo ľudí, ktorí vám prinášajú do života akoby slnečný jas? No jasne, usmiatí ľudia sú príťažlivejší spoločensky aj sexuálne /to ak by ste sa chceli s niekým zoznámiť/ .

To samozrejme neznamená, že sú povrchní alebo si dávajú niečo do kafe alebo do žíl. Preto je fajn, ak sa naučíte vytvárať si úsmev na tvári. Perfektné na tom je, že úsmev z tváre sa vám prenesie aj do neurónových prepojení vášho mozgu a vy sa prirodzene stávate optimistickí. To v konečnom dôsledku prináša uvoľnenie stresu, lepší prístup ku kreativite a priaznivú odozvu od známych.

Ako na to?

Perfektná je k tomu joga smiechu, ktorá  učí smiať sa tak povediac na povel. Využíva k tomu takzvané smiechocviky a mojim  najoblúbenejším je:            HU HU HA HA

V prvom rade, odhoďte zábrany. Postavte sa do uvoľneného postoja a skúste zo seba vyrážať slabiky HU HU HA HA.  Mali by ste pri tom cítiť sťahy brucha, respektíve bránice. A aby to malo ešte väčší účinok, dajte sa do pohybu a skúste tancovať alebo kráčať v rytmu HU HU HA HA.  Garantujem vám, že je to smiešne a že vás to určite rozosmeje. Účinok sa nedostaví iba v prípade, že sa budete urputne brániť. Ale to by bola škoda.

Pre mňa je to ako prvá pomoc, keď mi je zle, niečo sa mi nedarí, keď je deň blbec. Nemusím sa pri tom ani hýbať, jednoducho mi stačí si iba pomyslieť na HU HU HA HA  a je mi lepšie a problémy sa už nezdajú byť neprekonateľné.  Alebo keď som s niekým, na kom mi záleží a cítim sa unavená, zasa použijem myšlienku na HU HU HA HA a mimovoľne sa začnem usmievať, na čo proti strana vždy pozitivne reaguje. Takže ak máte pracovné jednanie, ktoré je pre vás dôležité a chcete zanechať príjemný a pozitívny dojem – pamätajte si na HU HU HA HA.

Skúste to aj vy.  Som si úplne istá, že vám to bude fungovať a nálada sa vám zlepší.  Ak sa vám nedarí, kľudne sa mi ozvite a napravíme to a k tomu vás naučím ešte ďalšie cviky – jednoduché a účinné.

A čo ešte získate? 

No predsa budete krajší a bude vám lepšie so sebou aj o samote.