Niečo na čítanie

PELIKÁNI

„JÉJ  TY  NEMÁŠ  PELIKÁNY!“    
To mi hovorila onehdy jedna známá, keď som si skúšala šaty... 

V prvom rade ma prekvapilo to, že si dáma očividne myslela, že sa mi doma vo vane kúpu pelikány a vyťahujú mi z chladničky ryby. Triezvy rozum však zakročil a hovorí mi, predsa toto si myslieť nemôže, či?!  „Akí pelikány?“, pýtam sa.   „Doma máme  štyroch  psov, v dreve možno myši a ježkov, v hline žížaly a brouky a v zime v krmítku sýkorky, ako si prišla na pelikány?!“  

A zasa som si rozšírila svoje obzory. Do tohto dňa som totiž nevedela, že uvoľnené svalstvo na rukách – triceps /oblasť medzi lakťom a ramenom/ sa nazýva pelikán. Keď dvihnete ruku visí sval tak, že pripomína kožovitý vak na zobáku spomenutého vtáka.  

Je to sprievodný znak toho, že žena je skôr narodená a moc sa nehýbe.   Uvoľnené svalstvo na tele signalizuje ubudnutie  svalovej hmoty, fyzickú slabosť a tým náchylnosť  voči chorobám a stresu, pretože telo bez svalov je telo krehké a duša rýchlejšie podlieha trápeniam.   

Pre spokojný a šťatný život je základným predpokladom zdravé a funkčné telo.

Jedna z najprirodzenejších aktivít je Nordic Walking - posilňuje a harmonizuje  telo a

pozitívne vplýva na  myseľ.  Je  aktívny  a radostný a do života vám prinesie spevnenie tela, odstránenie pelikánov a uvoľnenie napätia, ktoré si prinášate z práce, objavuje sa v rodine a prichádza zo spoločnosti.

Ozaj vedeli ste, že perfektným ukazovateľom toho, či je alebo nie je muž v dobrej fyzickej kondícii je jeho chuť k sexu?  Je to vlastne prejav svalstva, ktoré je podmienkou pre produkciu testosteronu. Ak ten nie je, nie je ani sex. .  .