Niečo na čítanie

SEDMERO PRE PREKONANIE NOCI DUŠE

 Z času na čas ma prepadne bolesť a tma, ako s tým pracujem?


"NOC" je iba emócia,  síce neželaná, ale ako som už  napísala v minulom blogu, je to nevyhnutná súčasť našich životov a svojim spôsobom by sme za ňu mali poďakovať, pretože nás očisťuja a pri troške pozornosti, prináša  nové pohľady, nové nápady a posúva nás vpred.

Ako premeniť NOC na DEŇ?
1/ užime si to!  Nech to znie akokoľvek čudne, nebráňte sa. Precíťte všetku tu bolesť, čo k vám prehovára. Možno objavíte niečo obohacujúce, hoci sa to na prvý pohľad nezdá...

2/ necháme ju doznieť pomaly a potichu pozorujme, ako stráca silu a začína sa rozplývať. Často za ňou prichádza únava. Tak buďte unavení a oddýchnite si, dajte si teplý čaj a prikryte sa, aby vám bolo teplo. Dôležité je, aby sme k sebe boli jemní, láskaví a ohľaduplní!

3/ zamyslime sa, čo  NOC vyvoláva, aká je jej príčina, nie, čo to spustilo /pamätajte na sarajevský atentát – začiatok I. sv. vojny.  Na oko začal pre atentát na vtedajšieho cisára, ale príčina bola iná/

4/ veľmi dôležitý okamih – PREVEZMITE SVOJU ZODPOVEDNOSŤ za svoju situáciu. Uvedomte si, že máte svoj podiel na tom, čo sa odohráva, Ten podiel  môže dosiahnuť až 100 % a to je parádna situácia, pretože viete, že to môžete zmeniť, že to je vo vašich silách. Niekedy býva % nižšie, ale ak budete k sebe úprimní, % bude často veľmi vysoké!!!  Áno, viem, sú situácie, ktoré sa odohrávajú bez nášho pričinenia, ako je choroba či smrť blízkeho, ale to je teraz mimo tohoto písania, pretože je to téma nesmierne obsiahla.

5/čo chcem v oblasti toho, čo mi spôsobuje bolesť?  Viete, čo ma vždy dostane? To, ako často nevieme, čo chceme. Často dokážeme vyrátať nekonečné položky  toho, čo nechceme, ale zásadné je vedieť ČO CHCETE,  pretože iba vtedy, môžete  začať tvoriť. No a potom ešte musíme urobiť kontrolu, čo z nášho zoznamu môžeme zmeniť. Napr.,  odišiel od nás partner, partnerka, a my si želáme, aby všetko bolo tak, ako kedysi. Dobre a uprímne si túto situáciu prezrite a skúmajte, čo môžete v tejto  situácii zmeniť:  názor toho, kto odišiel alebo  spôsob svojho prežívania?  

6/  začnite hľadať cesty, ako sa dostať do svojho cieľa. Verte, že nie je iba jedna cesta!!!  Keď som bola druhý raz na Caminu, tak som sa dostala do situácie, kedy som stratila  peniaze, doklady, platobné karty. Po prvom ŠOKU, som dokázala vymyslieť asi šesť spôsobov čo môžem v ten čas a na tom mieste  urobiť. Viete, akú som pocítila úľavu?!

7/ urobte prvý a potom druhý a potom tretí a ďalší a ďalšíkrok vpred a KRÁČAJTE!! A nebojte, ak spadnete, pretože znova môžete vstať a ísť ďalej. Je v tom veľká sila a nemusíte byť ani statoční, pretože vždy stačí urobiť iba jeden krok.

Pamňtajte, že jednotlivé fázy môžu trvať rôzne dlho, niekedy to nie je otázka minút, či hodin, ale aj týždňov, buďte TRPEZLIVÍ.

K tomu, aby sa vám to darilo, je nesmierne užitočné trénovať bytie v PRÍTOMNOSTI, ale o tom zasa na budúce.