Niečo na čítanie

Florencia - mesto mojej veľkej radosti

Florencia je miesto mojej RADOSTI...  Je to výnimočné mesto - nikde na svete nenájdete také bohatstvo ducha čoveka ako tu.

Nikdy nezabudnem, keď sme sa stretli prvý krát.  Bola to náhoda, keď sme zastavili na Piazzale Michelangelo. A potom som ho uvidela - celé mesto bolo zahalené do zlatavého prísvitu vznešenosti a  bohatstva. Teraz tam chodievam cielene v čase súmraku. Sedím spolu s ostatnými na vyhriatých schodoch. Ľudia sa rozprávajú, smejú, popíjajú víno a všetci sa kocháme v kráse mesta. 

Ak by ste niekedy zatúžili kráčať po dlažbe mesta, ktorá sa volá Florencia, zavolajte ma.

Nie som obyčajný sprievodca a nebude to pre vás obyčajný výlet.  Budem s vami po celý čas a pretože nás bude málo, dobre budete počuť aj vidieť. 

A čo vám ukážem? Duomo, jeho museum, vystúpame v dvojplášti kupole až na jej vrch a cestou sa necháme vydesiť Vassariho freskami pekla. V Baptistériu zakloníme hlavy a oslní nás mozaika posledného súdu. Vojdeme do rodového kostola Medici - sv. Lorenze, vzácnej knižnice, na vlastné oči uvidíme genialitu Michelangela, pozrieme nedostižné fresky božského fra Angelica, rozhodne musíte vidieť Dávida a krucifix v kostele sv. Ducha, napísať svoje želania u hrobu Botticeliho.  Poslednej večere v nenápadnom kostole všetkých svätých vraj bola inšpiráciou pre Da Vinciho, ktorý má v tomto meste  technické museum. Odpočinieme si v záhradách a svoje rozpálené mysle zchladíme vynikajúcou zmrzlinou pri hradbách mesta.

Stretnete tu Michelangella, Danteho, Ghibertiho, Brunelleschiho, Michelóza a ďalších a ďalších. A keď už vaša duša bude presýtená umením minulých storočí, môžete sa nechať očariť umením Gucciho a Ferragama, ktorí tu majú svoje múzea. 

Nie, nebudete sa nudiť a verte, že zachovať si chladnú hlavu a prehľad tu nie je jednoduché... 

Ak máte záujem, som pripravená ísť každý prvý víkend v mesiaci. Odchod z Krakowa do Pisy, do Florencie príchod krátko po polnoci. Program od soboty rána do pondelka, kedy sa po obede vraciame z Pisy - budete mať príležitosť vidieť .šikmú vežu a blízke Duomo.

Stiahnuť - tu si môžete prečítať záznam z prvého sprevádzania.

Orientačná cena
:  396 €na osobu

- v cene je zahrnuté ubytovanie, letenka, doprava z Pisa do Florencie a späť, sprievodcovské služby, poistenie
- počet osôb:  minimálne 6, maximálne 10
- prihlásiť je potrebné najneskôr do:  15.8.  na termín  6.10. - 9.10.
                                                                15.9.  na termín  3.11. - 6.11.

pre rok 2018:  do 15.2. na termín 6.4. - 9.4.2018
                         do 15.3. na termín 4.5. - 7.5.2018
                         do 15.4. na termín 1.6. - 4.6.2018