Niečo na čítanie

Florencia - mesto mojej veľkej radosti

Florencia je miesto mojej RADOSTI...  Je to výnimočné mesto - nikde na svete nenájdete také bohatstvo ducha čoveka ako tu.

Nikdy nezabudnem, keď sme sa stretli prvý krát.  Bola to náhoda, keď sme zastavili na Piazzale Michelangelo. A potom som ju uvidela - celé mesto bolo zahalené do zlatavého prísvitu vznešenosti a  bohatstva. Teraz  chodievam na Piazzale Michelangelo cielene v čase súmraku. Sedím spolu s ostatnými na vyhriatých schodoch,  ľudia sa rozprávajú, smejú, popíjajú víno a všetci sa kocháme v kráse mesta. 

Ak by ste niekedy zatúžili kráčať po dlažbe mesta, ktorá sa volá Florencia, zavolajte mi.

Nie som obyčajný sprievodca a nebude to pre vás obyčajný výlet.  Budem s vami po celý čas a pretože nás bude málo, dobre budete počuť aj vidieť. 

A čo vám ukážem? Duomo, jeho museum, vystúpame v dvojplášti kupole až na jej vrch a cestou sa necháme vydesiť Vassariho freskami pekla. V Baptistériu zakloníme hlavy a oslní nás zlatom sa trblietajúca mozaika posledného súdu. Vojdeme do rodového kostola Medici - sv. Lorenze, do vzácnej knižnice.  Pozrieme si nedostižné fresky božského fra Angelica, postojíme v tichu pri hrobu božeského Botticeliho, kde môžete odovzdať svoje najtajnejšie želanie priamo do neba. V tom nenápadnom kostole  postojíme pred Poslednou večerou, ktorá vraj inšpirovala  Da Vinciho k jeho mistrovskému dielu. Genialitu tohto renesančného človeka posúdime v  technickom museu, ktoré je venované jeho vynálezom. Na vlastné oči uvidíme nedostižnosť Michelangelovho génia zhmotnelého v Dávidovi a krucifixu v kostele sv. Ducha.  Odpočinieme si ve florentských záhradách a svoje rozpálené mysle zchladíme famóznou zmrzlinou pri hradbách mesta.

A keď už budeme mať dosť umenia a histórie, necháme sa očariť  módou Gucciho a Ferragama, ktorí  majú vo Florencii svoje múzea. 

Nie, nebudete sa nudiť a verte, že zachovať si chladnú hlavu a prehľad tu nie je jednoduché... 

Ak máte záujem, som pripravená ísť každý prvý víkend v mesiaci. Odchod z Krakowa do Pisy, do Florencie príchod krátko po polnoci. Program od soboty rána do pondelka, kedy sa po obede vraciame z Pisy, kde si na záver pozrieme  šikmú vežu a blízke Duomo.

Orientačná cena:  396 €na osobu
- v cene je zahrnuté ubytovanie, letenka, doprava z Pisa do Florencie a späť, sprievodcovské služby, poistenie
- počet osôb:  minimálne 6, maximálne 10