Niečo na čítanie

stres analýza

Dnes v televíznych novinách rozprávali o tom, ako žijeme v neustálom strese od rána do večera, od pondelka do piatku, cez víkendy, na dovolenkách,  všude a stále  –  poznávate sa?

Čakala som, aké rady predostrú divákom, ale na nič nedošlo. Prečo?  Neviem,  nebol priestor?  Potom neviem, na čo o tom rozprávali, aj keď zazneli poznámky o tom, že necvičíme a špatne sa stravujeme.  

Áno, to všetko je pravda, ale kde zobrať čas a hlavne chuť na to, aby sme po príchodu domov niečo robili.  Veď niekedy prídeme neskoro a doma čakajú ešte ďalšie povinnosti.

   KEDY???        AKO???
     môžeme pre seba niečo urobiť?

     ak sa nechcete  správať, ako ľudia na obrázkoch,  

čítajte ďalej.  Najskôr si na papier - nie iba v hlave, ale čierne na bielom napíšte, ako teraz žijete.  To znamená, koľko hodín denne sedíte, koľko hodín alebo minút chodíte alebo sa inak pohybujete,  ako sa stravujete, akým spôsobom myslíte - vidíte okolo seba iba špatnosti a prekážky, ktoré vám osud kladie do cesty?  Alebo vidíte okolo seba krásu a príležitosti alebo niečo iné, čo je to TO , čo vnímate a na čo upriamujete svoju pozornosť.  Ako dlho spíte,  aké máte mimopracovné a mimorodinné záujmy,  čo vo vás vždy prebudí radosť.  

Keď si takto rukolapne popíšete svoju prítomnosť,  urobte si  malú  analýzu následkov  toho, čo teraz robíte alebo nerobíte: 

Vytlačte si stranu, zoberte pero a  skutočne si predstavujte, do akej miery  sa vám telo mení  - pre  inšpiráciu si prečítajte môj blog:   „Hlina u čerstvo vykopaného hrobu“
Doprajte si čas a predstavujte si a preciťujte a všetko si napíšte vlastnou rukou. Ak by ste mali jeden papier málo, zoberte si druhý.

Ak by ste si s odpoveďami nevedeli rady, pozrite si prílohu, kde máte malú ukážku.

Po napísaní všetkého, si to všetko prečítajte, zamyslite sa a  povedzte si, čo chcete.  Ak je to, po čom túžite, nefunkčné a boľavé telo, zabúdajúca myseľ, život bez priateľov, ak chcete dotovať zdravotný systém, nechajte všetko tak, vyložte  si nohy na stôl a počkajte, ono to príde.

Ak patríte do skupiny,  ľudí, ktorí chcú žiť plnohodnotný  a pestrý život,  môžem vám dať  jednoduché a funkčné návody pre život v radosti, ktoré sú obsiahnuté v programe, ktorý som vypracovala.